Jak se stát pilotem

Už dávno sníte o tom, že se stanete pilotem, ale pořád nevíte, kde a čím začít? Během několika následujících kroků vás jednoduše provedeme výběrem vhodného leteckého výcviku z naší nabídky.

Krok 1

Neprve se zamyslete, zda chcete létat především pro vlastní potěšení, nebo se dát na profesionální kariéru pilota. Pokud se rozhodnete létat jen pro zábavu a pilotování vás časem začne opravdu bavit, můžete absolvovat nadstavbové výcviky a stát se obchodním pilotem. Pak můžete poskytovat vaše služby i za úplatu.

Krok 2

Nezapomeňte, že podmínkou získání leteckého průkazu soukromého pilota je zdravotní způsobilost 2. třídy, kterou vám potvrdí pověřený letecký lékař. Profesionální pilot i obchodní pilot musí získat způsobilost 1. třídy. Věk pro začátek obou výcviků je 16 let, ale absolvovat profesionální pilotní program můžete až po dovršení 18 let. Nezbytnou podmínkou je také dostatečná znalost mluvené a psané angličtiny, abyste byli schopni při letu komunikovat prostřednictvím rádia.

Krok 3

Součástí každého výcviku pro začátečníky je samozřejmě i teoretická část, ve které se seznámíte s teorií létání, navigací, radiokomunikací a meteorologií. Naučíte se plánovat let i správně provádět předletovou kontrolu.

Krok 4

Víte, že pilotování pro vás pro začátek bude jen koníček? Začněte výcvikem souromého pilota letounů PPL(A), který je odrazovým můstkem vaší pilotní kariéry.

Krok 5

Jste v létání úplný nováček a máte jasno, že se chcete jako pilot živit? Potom hledáte kompletní profesionální výcvik 0-ATPL(A) .

Krok 6

Jste už hrdým majitelem licence PPL(A)? Nabízíme vám rozšiřující kvalifikační kurzy. Pokud aktivně létáte, určitě se vám bude hodit kvalifikace pro létání v noci NIGHT, která je nezbytným předpokladem pro létání podle přístrojů. Po nalétání 70 hodin jako velící pilot můžete přejít na kurz létání s vícemotorovými letouny, a k nim si později také dodělat rozšíření o létání podle přístrojů.Po nalétání 150 hodin můžete zahájit výcvik obchodního pilota letounů. Když tou dobou budete mít absolvovaný výcvik létání podle přístrojů, bude tento kurz kratší.

Požadavky na účastníky výcvikových programů

Již získaný
pilotní průkaz
Minimální věk
Zdravotní
způsobilost
Soukromý pilot letounů PPL(A)
žádný
16
2. třída
Létání v noci (NIGHT)
PPL(A)
17
2. třída
Kvalifikace pro létání podle přístrojů jednomotorovými letouny (SEP IR)
PPL(A)
s kvalifikací
NIGHT
18
2. třída
Kvalifikace pro vícemotorové letouny (MEP)
PPL(A)
18
2. třída
Kvalifikace pro létání podle přístrojů vícemotorovými letouny (MEP IR)
PPL(A) s kvalifikací NIGHT případně, SEP/IR a MEP
18
2. třída
Obchodní pilot letounů CPL(A)
PPL(A)
18
1. třída
0-ATPL(A) program profesionální výcvik
žádný
16/18
2. třída, později
1. třída

Získejte individuální nabídku a začněte kariéru pilota ještě dnes

Děkujeme, vaše zpráva byla odeslána.
Omlouváme se! Při odesílání formuláře došlo k chybě.

licencované kurzy
pro zájemce o pilotní výcvik
s naším smluvním partnerem